бәсекеге қабілеттілік

Журнал номері, №: 2017. № 1

Проблемалы мәселелер және химия өнеркәсібінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру жолдары

Аннотация: Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібі ең жас салаларының бірі болып табылады – оның химиялық өңдеу көмірсутекті және басқа да минералды шикізат түрлі өнімдерін өндіру кіреді. Химия өнеркәсібі – біздің уақыт көрсеткіші, ол экономика жаңартылады және ғылыми-техникалық прогресс пайдалану деңгейі қандай жолын көрсетеді. Қазақстан Үкіметі еліміздің химия кешенін дамытуға көп көңіл бөледі. оның дамуы, оның ішінде жоғары сапалы химиялық материалдар мен өнімдер экономиканың қажеттіліктерін қанағаттандыратын химикаттар қолдану аясын кеңейту және шетелдік нарықта қазақстандық өнімнің бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін жеделдете.

Журнал номері, №: 2015. № 2

Баға жоғары оқу орнындағы білім беру қызметтерінің бәсекеге қабілеттілік факторы ретінде

Аннотация: Бұл мақалада жоғары оқу орнының білім беру қызметі нарығындағы баға белгілеу жоғары оқу
орнының жалпы бәсекелестік стратегиясының ажырамас элементі ретінде қарастырылған, сонымен
қатар Павлодар аймағының жоғары оқу орнында қолданылатын баға түрлендіру жүйесіне талдау
жүргізілген.

Журнал номері, №: 2014. № 1

Инновациялар: жіктелімі және әлемдік тәжірибе

Аннотация: Бұл мақалада инновациялардың жіктелімі, инновациялық қызметті мемлекеттік қолдаудың негізгі бағыттары, сондай-ақ қазақстандық инновациялық саясаттың мақсаттары қарастырылған. Жұмыста инновациялық процестерді мемлекеттік басқару қажеттілігіне не себепші болғанын анықтау әрекеті ұсынылған.

Автор: А.А. Рубан

Журнал номері, №: 2012. № 4

Университеттің корпоративтік мәдениеті білім сапасын қамтамасыз ету құралы ретінде

Аннотация: Осы мақала жоғары оқу орнының корпоративтік мәдениетінің ахуалын білім сапасын қамтамасыз ету құралы ретінде қарастыруға арналған. себебі в осы уақытты барлық постсоветского аяның университетінің корпоративтік мәдениеті дүниежүзілік деңгейге сай келмейды, ара мақалада профессорско-преподавательского және студенттік университеттің құрамдарының айқында- негізгі мәселелерді және қолдан- нәтижелерді анкетирования үшін сапаның көтермелеу үшін университеттік корпоративтік мәдениет арқылы анкетирование ұсыныл.

Кластерлік даму Қазақстан Республикасы аймақтарының бәсекеге қабілеттілігін арттыру құралы ретінде

Аннотация: Бұл мақалада кластер, кластерлік дамудың ерекшелігі көрсетілді және Қазақстан Республикасының кластерлік дамудың құрылуы.