зерттеу

Журнал номері, №: 2017. № 1

Медициналық колледж мекемесіндегі бірінші курс студенттерінің бейімделуі

Аннотация: Баспаға ұсынылған мақалада бірінші курс студенттеріне колледж оқу орнына бейімделуде педагогикалық және психологиялық қолдау, бейімделу кезеңдері, себептері қарастырылған. Бейімделудің жалпы сипаты ашылған. Оқу орнына бейімделудің факторлары бойынша зерттеу жұмысының мәліметтерін көрсетілген. Мақала авторлары осы факторлардың жағымды және жағымсыз негіздерін зерттеп, атап көрсеткен. Бірінші курс студенттерінің колледж оқу орнына келіп оқуда психологиялық және әлеуметтік жағынан көретін қиыншылықтарын, олардың себеп-салдарын талдап, педагогикалық қолдаудың ұйымдастыру формалары мен әдіс-тәсілдерін сипаттаған. Мақалада студенттер кәсіби оқу орнының талаптарына бірден үйрене алмайтындығы сипатталған. Үйлесімді жолдармен бейімделу шарттары қарастырылған. Педагогикалық қолдау талаптарына авторлар оқу бағдарламасын жеке даму траекториясына байланысты жүзеге асыру жолдарын айқындап көрсеткен.

Автор:

Журнал номері, №: 2016. № 1

«Қазақтелеком» АҚ инновациялық даму келешегінің болжамы

Аннотация: Мақалада «Қазақтелеком» АҚ инновациялық дамуының жағдайы, мәселелері, беталысы және заңдылығы қарастырылған. «Қазақтелеком» АҚ 2010–2015 жылдар аралығындағы инновациялық дамуының ұйымдастырылуы мен инновация шолуларының түйін фактілерін талдау негізінде компанияның инновациялық қызметінің келешектегі болжамы ұсынылып отыр. Жұмыста тұтынушылар қызметіндегі нарықтың сегменттелуіне компанияның маркетингтік стратегиясының талдауы ұсынылған.

Журнал номері, №: 2015. № 3

Жастардың құндылықтық бағдарлардың қалыптастыруы

Аннотация: Бұл мақалада замануи қазақстандық қоғамдағы жастардың бүгінгі қиыншылықтары мен қарама-қайшылықтарының бағалы мінездерін өзгерту ұсыныстары мен мазмұнын үйренуге талпыныс жасалды. Біздің қоғамдағы, бірінші кезекте экономикалық, әлеуметтік-саяси, рухани салаларда болып жатқан өзгерістер жастардың бағалы бағдарына әсеретеді. Зерттеу авторлары қазақстандық жастарының арасында сауалнама жүргізді, оның мақсаты 14-17 жас аралығындағы жастардың құндылық бейімделуі анықтау болды.

Катализатордың металл пайызын анықтау

Аннотация: Осы мақалда Ni-ПЭГ / ZnO мен Cu-ПЭГ / ZnO катализаторларды адсорбция қасиеттеріне назар аударады. Қазіргі заманғы технологиялар неғұрлым тиімді және арзан гидрогенизация катализаторлар талап үшін. Тасымалдаушы қолдау ретінде ғана қолдау катализаторларды дайындау үшін жаңа ғылыми көзқарастар, және ең соңғы өзгертілген полимер катализатордың дамыту арқылы, оларды жасау, және қолдау көрсетілмейтін, жаңа физикалық және химиялық әдістерін зерттеу қатысуымен. Катализатордың металл пайызын анықтау үшін дайындалды және аналық ерітінді зерттелген.

Журнал номері, №: 2014. № 3

Альтернатива: жеке меншікті сот эксперттері

Аннотация: Бұл мақалада сот-эксперттік əрекетті бағалаудың териялық аспекттері, сонымен қатар түрлі
құқыққорғау құрылымдармен жеке тұлғалардын тапсырмалары бойынша эксперттердің міндеттерін
талдау қарастырылған.

Журнал номері, №: 2014. № 1

Құрылыстық нормаларды есепке алып, қоршаушы конструкциялардың сенімділік және ұзақ уақытқа жарамдылық мәселелері

Аннотация: Мақалада тұрғын үймереттердің сенімділік және ұзақ уақытқа жарамдылығын қамтамасыз етудің негізгі сұрақтары қарастырылған. Салмақ түсетін қоршаушы конструкциялардың техникалық жағдайын бағалау мәселелері көтеріліп, ғимаратты тексерудің кешенді әдістемесі ұсынылған. Салмақ түсетін қоршаушы конструкциялардың табиғи және сапалық тозығы мәселелері қозғалған.

Журнал номері, №: 2012. № 4

Мәтін интерпретациясындағы прагматикалық негіздер

Аннотация: Мақалада мәтін талдау сатылары мен мәтін интерпретациясындағы прагматикалық негіздер толығымен сипатталып берілген. Филологиялық тұрғыдан мәтін талдауды ұйымдастырудың практикалық жолдары ұсынылып отыр.