отбасы

Журнал номері, №: 2017. № 4

Дағдарыс жағдайындағы отбасыларға психологиялық қолдау

Аннотация: Бұл мақалада дағдарыс жағдайындағы отбасыларға психологиялық қолдау көрсету мәселелері
қарастырылады. Бұл мәселенің кешенді теориялық және әдіснамалық талдауы негіз болды, «дағдарыс
жағдайының» тұжырымдамасын іске асыру жүзеге асырылды.

Журнал номері, №: 2017. № 3

Жоғары сынып оқушыларын отбасылық өмірге даярлау мәселесінің кейбір қырлары

Аннотация: Мақалада жоғары сынып оқушыларын отбасылық өмірге даярлау мәселесінің кейбір
қырлары қарастырылады. Қазіргі таңда қоғамның отбасы мен некеге деген ықыласы бұрынғыдан да
маңызды болып отыр. Бұл ықылас отбасының адами тіршілік әрекетінің барлық аясымен байланысқан.
Қоғамның орнықтылығы және оның ішкі байланыстарының басымдылығы отбасы институтының
жағдайына тәуелді болады.

Дағдарыс жағдайындағы отбасыларға психологиялық қолдау

жағдайының» тұжырымдамасын іске асыру жүзеге асырылды.

Журнал номері, №: 2017. № 2

Толеранттылықты тәрбиелеуде ата-ананың рөлі

Аннотация: Бұл мақала төзімділікті анықтайды. Балалар мен ата-аналар арасындағы төзімділік қатынастарды қалыптастыруда ата-аналардың рөлі анықталды. Балаларды мейірімді тәрбиелеу біздің қоғамымыздың қажеттілігіне айналуы керек.

Отбасы дисфункциясының құрылымына неке мерзімінің әсері

Аннотация: Мақалада отбасы дисфункциясының құрылымына неке мерзімінің әсері қарастырылады. Отбасылық дисыункция және некелік мерзім арасындағы қарым-қатынасты анықтау бойынша зерттеу жұмысы жүргізілді және соның негізінде тәжірибе бойынша нәтиже талдауы мен түйіндемелер берілді.

Журнал номері, №: 2017. № 1

Отбасы құру мерзімінің түрлі деңгейінде ерлі-зайыптылардың кикілжің жағдайының деңгейі

Аннотация: Мақала отбасы құру мерзімінің түрлі деңгейінде ерлі-зайыптылардың кикілжің жағдайының деңгейін қарастырады. Отбасылық өмірдің түрлі кезеңдерінде ерлі-зайыптылардың кикілжің жағдайы зерттеуінің нәтижелері қарастырылады. Авторлар ерлi-зайыптылардың өзара қарым-қатынасы сипатталды, сонымен қатар, әр түрлі неке мерзіміне ие респонденттер тобының арасында кикілжіңдік деңгейін анықтау мақсатында салыстырмалы зерттеу жүргізілді.

Журнал номері, №: 2016. № 3

Отбасында жетім балалардың процесінің құрылғы мүмкіндіктеріне

Аннотация: Мақала ата-анасының қамқорлығынсыз, патронаттық отбасылар қарауынсыз қалған және жетім балаларға білім психологиялық-педагогикалық қолдау үдерісіне қазіргі заманғы технологияларға арналды. Атап айтқанда, ол негізгі тәсілдер, шарттары мен мазмұны процесін кезең-кезеңмен ұйымдастыру ашады. мақала жетім балаларға арналған психологиялық-педагогикалық қолдау түрлерін талдайды: қорғаншылық (қамқоршылық), патронат отбасына, патронаттық отбасы; отбасында жетім балалардың педагогикалық қолдау - психологиялық негізгі бағыттарын ұсынды. Авторлар әлеуметтік-педагогикалық және психологиялық қолдау жөніндегі профилактикалық және реабилитациялық жұмыс кезеңдерін қарады. Сондай-ақ, патронат отбасыларда ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім балалар әлеуметтік-педагогикалық қолдауды ұйымдастыру негізгі шарттарын анықтайды.

Журнал номері, №: 2015. № 3

Әлеуметтік-психологиялық денсаулықтың қағидалы аспекттері

Аннотация: Мақалада халық арасындағы психологиялық денсаулық және оның негізгі көрсеткіштерінің мазмұнының сипаттамасы, психологиялық денсаулық дамуының негізгі заңдылықтары ұсынылған. Психологиялық анализының негізiнде өмір және игілік деңгейінің шарттарының ара тіршілік әрекетімнің негізгі атқаратын қызметтерінде ұрғашылықтары мен әлеуметтік-психологиялық денсаулық деңгейлерi ашылған. Психологиялық денсаулық диагностикасының үдерісiнде қолданыстың облыстары, рәсімдер және тіл табулар түсіндірiлген, оның күйінің байқауына баяндама, ақпарат, психологиялық денсаулық диагностика әдістемелерi, және диагностикалық мәселе мен деректердi өңдеу талғап-талдап, ұсыныс құралымдары қарастырылған.

Журнал номері, №: 2015. № 2

Америка Құрама Штаттарындағы мектепке дейінгі білім берудің бағасы, қолжетімділігі және дамыту перспективалары

Аннотация: Бұл мақалада мектепке дейінгі білім берудің маңыздылығын түсіндіруге және оның баланың
қалыптасуына қалай әсер ететінін қарастыруға әрекет жасалады. Америка Құрама Штаттарының әр
түрлі аймақтарында балаларды бағып күтудің құны туралы мәліметтер келтіріледі, аз қамтылған,
кішкентай балалары бар отбасыларға мемлекет тарапынан көмек көрсету қажеттілігі көрсетіледі.

Студент жастардың ана атануға саналы дайындығы

Аннотация: Берілген мақалада \"ана атану\" ұғымының түрлі анықтамалары, сондай-ақ адамның талаптар,
міндеттер, мінез-құлықтың әлеуметтік стандарттарының тұтас кешенін қабылдауын білдіретін
студент жастардың ана атануға дайындалуының адамгершілік-психологиялық аспектілері
қарастырылған. Мұндай дайындық студент жастардың отбасылық өмірге деген жауапкершілігін, ана
атанудың әлеуметтік абыройлығын арттыруға, студент жастардың ана атануға психологиялық
дайындығын көтеруге, терең, нақты білім алуға бағытталған. Студент жастардың ана атануға
саналы дайындығының деңгейі әйел адамның ана болуға әзірлену кезіндегі оң және теріс факторлардың
әсер етуінің жалпы нәтижесімен анықталады.