отбасы

Журнал номері, №: 2015. № 3

Әлеуметтік-психологиялық денсаулықтың қағидалы аспекттері

Аннотация: Мақалада халық арасындағы психологиялық денсаулық және оның негізгі көрсеткіштерінің мазмұнының сипаттамасы, психологиялық денсаулық дамуының негізгі заңдылықтары ұсынылған. Психологиялық анализының негізiнде өмір және игілік деңгейінің шарттарының ара тіршілік әрекетімнің негізгі атқаратын қызметтерінде ұрғашылықтары мен әлеуметтік-психологиялық денсаулық деңгейлерi ашылған. Психологиялық денсаулық диагностикасының үдерісiнде қолданыстың облыстары, рәсімдер және тіл табулар түсіндірiлген, оның күйінің байқауына баяндама, ақпарат, психологиялық денсаулық диагностика әдістемелерi, және диагностикалық мәселе мен деректердi өңдеу талғап-талдап, ұсыныс құралымдары қарастырылған.

Журнал номері, №: 2015. № 2

Америка Құрама Штаттарындағы мектепке дейінгі білім берудің бағасы, қолжетімділігі және дамыту перспективалары

Аннотация: Бұл мақалада мектепке дейінгі білім берудің маңыздылығын түсіндіруге және оның баланың
қалыптасуына қалай әсер ететінін қарастыруға әрекет жасалады. Америка Құрама Штаттарының әр
түрлі аймақтарында балаларды бағып күтудің құны туралы мәліметтер келтіріледі, аз қамтылған,
кішкентай балалары бар отбасыларға мемлекет тарапынан көмек көрсету қажеттілігі көрсетіледі.

Студент жастардың ана атануға саналы дайындығы

Аннотация: Берілген мақалада \"ана атану\" ұғымының түрлі анықтамалары, сондай-ақ адамның талаптар,
міндеттер, мінез-құлықтың әлеуметтік стандарттарының тұтас кешенін қабылдауын білдіретін
студент жастардың ана атануға дайындалуының адамгершілік-психологиялық аспектілері
қарастырылған. Мұндай дайындық студент жастардың отбасылық өмірге деген жауапкершілігін, ана
атанудың әлеуметтік абыройлығын арттыруға, студент жастардың ана атануға психологиялық
дайындығын көтеруге, терең, нақты білім алуға бағытталған. Студент жастардың ана атануға
саналы дайындығының деңгейі әйел адамның ана болуға әзірлену кезіндегі оң және теріс факторлардың
әсер етуінің жалпы нәтижесімен анықталады.

Журнал номері, №: 2014. № 1

Этника аралық некелер қоғам тұрақтылығының факторы ретінде

Аннотация: Бұл мақалада отбасы әлеуметтік тұтастық ретінде, отбасындағы қарым-қатынастар және қоғам дамуындағы оның ролі қарастырылған. Этника аралық некелердің типологиясы мен құрылу факторлары, этника аралық некелердің тенденциялары мен өзіндік ерекшеліктері анықталған.